Detta är resultaten från Göteborg Basketball Festival 2018. Se de senaste resultaten från Göteborg Basketball Festival 2019 här.

Senaste resultat

Göteborg Basketball Festival 2018 börjar
Slut
10/5
11/5
12/5
13/5

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
13051102 sö 13/05 11:00 sö 13/05 Gothia Arena 2 EB BU12 Slutspel A Final ALBA 36 - 33 BMS Herlev Vikings      
13050204 sö 13/05 12:00 sö 13/05 Idrottshögskolan 1 EB BU12 Slutspel B Final Lobas Vit 41 - 33 Malbas BBK Vit      
13050704 sö 13/05 13:00 sö 13/05 Lisebergshallen BU13 Slutspel A Final Gladsaxe Basketball klub 27 - 26 Alvik Basket Celtics      
13053004 sö 13/05 12:00 sö 13/05 Lundbystrand 5 BU13 Slutspel B Final Högsbo Basket Lions 29 - 34 Åkersberga Basket      
13051406 sö 13/05 15:30 sö 13/05 Valhalla Sporthall A BU14 Slutspel A Final Kungsholmen Basket 2 34 - 32 Lobas Vit      
13052906 sö 13/05 13:30 sö 13/05 Lundbystrand 4 BU14 Slutspel B Final KFUM Blacke...K Ängby Röd 30 - 28 Högsbo Basket Tigers      
13051404 sö 13/05 13:30 sö 13/05 Valhalla Sporthall A BU15 Slutspel A Final Nässjö Basket 29 - 40 Skovbakken Bears Kodiak      
13052806 sö 13/05 13:30 sö 13/05 Lundbystrand 3 BU15 Slutspel B Final Bislet Basket 1 1 22 - 23 BK Amager      
13051402 sö 13/05 11:30 sö 13/05 Valhalla Sporthall A BU16 Slutspel A Final Tureberg Basket 30 - 28 KFUM Uppsala Basket      
13052606 sö 13/05 13:30 sö 13/05 Lundbystrand 1 BU16 Slutspel B Final KFUM Göteborg 42 - 50 Norrköping Dolphins      
13050706 sö 13/05 15:00 sö 13/05 Lisebergshallen BU17 Slutspel A Final Trelleborg Pirates 35 - 20 Norrort Black      
13052602 sö 13/05 10:30 sö 13/05 Lundbystrand 1 BU17 Slutspel B Final Tromsø Storm Ungdom 28 - 34 S:t Helena Basket      
13050702 sö 13/05 11:00 sö 13/05 Lisebergshallen BU19 Slutspel A Final Huddinge Basket 41 - 32 KFUM Örebro Basket 1      
13053005 sö 13/05 12:45 sö 13/05 Lundbystrand 5 BU19 Slutspel B Final Malbas BBK 39 - 47 Hammarby Basket      
13051103 sö 13/05 12:00 sö 13/05 Gothia Arena 2 EB GU12 Slutspel A Final Alvik Basket 1 11 - 25 Alvik Basket 2      
13050203 sö 13/05 11:15 sö 13/05 Idrottshögskolan 1 EB GU12 Slutspel B Final Viby Basket Viby Röd 25 - 28 Malbas BBK      
13051403 sö 13/05 12:30 sö 13/05 Valhalla Sporthall A GU13 Slutspel A Final Bjärred 305 Guld 16 - 42 BMS Herlev      
13052605 sö 13/05 12:45 sö 13/05 Lundbystrand 1 GU13 Slutspel B Final National Pu...blic School 28 - 27 Kullavik Basket F05      
13050705 sö 13/05 14:00 sö 13/05 Lisebergshallen GU14 Slutspel A Final Haga Haninge 2 Vit 18 - 24 Onsala Pirates BBK      
13052705 sö 13/05 12:45 sö 13/05 Lundbystrand 2 GU14 Slutspel B Final OBBK F04 17 - 28 KFUM Blackebergs IK Ängby      
13050703 sö 13/05 12:00 sö 13/05 Lisebergshallen GU15 Slutspel A Final Högsbo Basket 36 - 15 Djursholm Indians      
13052805 sö 13/05 12:45 sö 13/05 Lundbystrand 3 GU15 Slutspel B Final FUBB BASKET Mälarbasket 22 - 31 Malbas BBK      
13051405 sö 13/05 14:30 sö 13/05 Valhalla Sporthall A GU16 Slutspel A Final Alvik Basket 23 - 43 BMS Herlev      
13052706 sö 13/05 13:30 sö 13/05 Lundbystrand 2 GU16 Slutspel B Final FUBB BASKET Mälarbasket 28 - 29 Vestri VESTRI      
13050701 sö 13/05 10:00 sö 13/05 Lisebergshallen GU17 Slutspel A Final Ullern Basket 21 - 18 Helsingborg...Helsingborg      
13052903 sö 13/05 11:15 sö 13/05 Lundbystrand 4 GU17 Slutspel B Final Lobas 34 - 21 Malbas BBK      
13051401 sö 13/05 10:30 sö 13/05 Valhalla Sporthall A GU19 Slutspel A Final Högsbo Basket 25 - 49 Team OWL TeamOWL      
13052905 sö 13/05 12:45 sö 13/05 Lundbystrand 4 GU19 Slutspel B Final Bøler Basket 26 - 22 Vänerstaden basket      
12050715 lö 12/05 21:00 lö 12/05 Lisebergshallen Men 20+ Slutspel A Final XOY 39 - 37 skaka & baka      
12051316 lö 12/05 21:00 lö 12/05 Valhalla Sporthall C Men 20+ Slutspel B Final Int Vetja 49 - 68 Team Fourth...rter Team4Q      
12050714 lö 12/05 20:00 lö 12/05 Lisebergshallen W 20+ Slutspel A Final Wrecking Ballz 23 - 38 Högsbo Basket Lions      
12052213 lö 12/05 21:00 lö 12/05 Landala Sporthall W 20+ Slutspel B Final BK Amager 29 - 28 Borås Basket      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
13051305 sö 13/05 12:45 sö 13/05 Valhalla Sporthall C BU14 Slutspel A Semifinal Falcon 2005 36 - 38 Kungsholmen Basket 2      
13051505 sö 13/05 12:45 sö 13/05 Valhalla Sporthall B BU14 Slutspel A Semifinal Lobas Vit 47 - 19 Malbas BBK Svart      
13052205 sö 13/05 12:45 sö 13/05 Landala Sporthall BU17 Slutspel A Semifinal klubb syd-center 19 - 49 Trelleborg Pirates      
13051304 sö 13/05 12:00 sö 13/05 Valhalla Sporthall C GU16 Slutspel A Semifinal Alvik Basket 23 - 20 Lobas      
13051504 sö 13/05 12:00 sö 13/05 Valhalla Sporthall B BU17 Slutspel A Semifinal Norrort Black 40 - 38 Malbas BBK      
13052204 sö 13/05 12:00 sö 13/05 Landala Sporthall GU16 Slutspel A Semifinal BMS Herlev 32 - 22 Haga Haninge Röd      
13052604 sö 13/05 12:00 sö 13/05 Lundbystrand 1 BU14 Slutspel B Semifinal Högsbo Basket Tigers 32 - 29 BG Zehlendorf      
13052704 sö 13/05 12:00 sö 13/05 Lundbystrand 2 GU16 Slutspel B Semifinal Ullern Basket 23 - 25 FUBB BASKET Mälarbasket      
13052804 sö 13/05 12:00 sö 13/05 Lundbystrand 3 GU16 Slutspel B Semifinal Haga Haninge Vit 28 - 32 Vestri VESTRI      
13052904 sö 13/05 12:00 sö 13/05 Lundbystrand 4 BU14 Slutspel B Semifinal KFUM Blacke...K Ängby Röd 41 - 11 Vänerstaden basket      
13050603 sö 13/05 11:15 sö 13/05 Idrottshögskolan 2 EB BU11 Avslutningsmatcher B Högsbo Basket Tigers Färdig Lobas 1      
13051303 sö 13/05 11:15 sö 13/05 Valhalla Sporthall C BU15 Slutspel A Semifinal Skovbakken Bears Kodiak 27 - 18 Högsbo Basket Lions      
13051503 sö 13/05 11:15 sö 13/05 Valhalla Sporthall B BU15 Slutspel A Semifinal BMS Herlev 36 - 38 Nässjö Basket      
13052203 sö 13/05 11:15 sö 13/05 Landala Sporthall GU14 Slutspel A Semifinal Botkyrka Basket 21 - 28 Haga Haninge 2 Vit      
13052603 sö 13/05 11:15 sö 13/05 Lundbystrand 1 BU15 Slutspel B Semifinal Bislet Basket 1 1 38 - 35 Spångabasket      
13052703 sö 13/05 11:15 sö 13/05 Lundbystrand 2 BU15 Slutspel B Semifinal BK Amager 40 - 34 Malbas BBK      
13052803 sö 13/05 11:15 sö 13/05 Lundbystrand 3 BU16 Slutspel B Semifinal BG Zehlendorf 11 - 39 Norrköping Dolphins      
13053003 sö 13/05 11:15 sö 13/05 Lundbystrand 5 BU16 Slutspel B Semifinal KFUM Göteborg 34 - 23 Lobas      
13050202 sö 13/05 10:30 sö 13/05 Idrottshögskolan 1 EB BU11 Avslutningsmatcher C Spångabasket Färdig Hammarby Basket      
13050602 sö 13/05 10:30 sö 13/05 Idrottshögskolan 2 EB BU11 Avslutningsmatcher A Alvik Basket Vit Färdig Hammarby Basket sköndal      
13051302 sö 13/05 10:30 sö 13/05 Valhalla Sporthall C GU14 Slutspel A Semifinal Spångabasket 2 21 - 30 Onsala Pirates BBK      
13051502 sö 13/05 10:30 sö 13/05 Valhalla Sporthall B BU13 Slutspel A Semifinal Alvik Basket Celtics 23 - 15 SSC Südwest Berlin      
13052202 sö 13/05 10:30 sö 13/05 Landala Sporthall BU13 Slutspel A Semifinal KFUM Blackebergs IK Vit 29 - 46 Gladsaxe Basketball klub      
13052702 sö 13/05 10:30 sö 13/05 Lundbystrand 2 GU13 Slutspel B Semifinal Skovbakken Bears 22 - 29 National Pu...blic School      
13052802 sö 13/05 10:30 sö 13/05 Lundbystrand 3 GU15 Slutspel B Semifinal KFUM Lidingö Basket 2 15 - 19 FUBB BASKET Mälarbasket      
13052902 sö 13/05 10:30 sö 13/05 Lundbystrand 4 GU15 Slutspel B Semifinal KFUM Blackebergs IK 04 17 - 26 Malbas BBK      
13053002 sö 13/05 10:30 sö 13/05 Lundbystrand 5 GU14 Slutspel B Semifinal Tureberg Basket Ladies 22 - 25 KFUM Blackebergs IK Ängby      
13050201 sö 13/05 09:45 sö 13/05 Idrottshögskolan 1 EB BU12 Slutspel B Semifinal Lobas Vit 40 - 16 Falcon Green      
13050601 sö 13/05 09:45 sö 13/05 Idrottshögskolan 2 EB BU12 Slutspel B Semifinal Malbas BBK Vit 36 - 22 Högsbo Basket Tigers      
13051101 sö 13/05 09:45 sö 13/05 Gothia Arena 2 EB GU12 Slutspel A Semifinal Alvik Basket 1 43 - 30 IK EOS Grön      
13051301 sö 13/05 09:45 sö 13/05 Valhalla Sporthall C GU15 Slutspel A Semifinal Djursholm Indians 32 - 29 Nässjö Basket      
13051501 sö 13/05 09:45 sö 13/05 Valhalla Sporthall B GU15 Slutspel A Semifinal IK EOS Grön 18 - 32 Högsbo Basket      
13052201 sö 13/05 09:45 sö 13/05 Landala Sporthall GU13 Slutspel A Semifinal BMS Herlev 32 - 29 Bankeryds Basket      
13052601 sö 13/05 09:45 sö 13/05 Lundbystrand 1 BU14 Slutspel B 1/4 Final Hørsholm 79ers Black 24 - 42 KFUM Blacke...K Ängby Röd      

Kommentarer

Scandic 2win Basketshop.se