Detta är resultaten från Göteborg Basketball Festival 2018. Se de senaste resultaten från Göteborg Basketball Festival 2019 här.

Boys-13



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
12050101 lö 12/05 09:45 lö 12/05 Gothia Arena 1 1/16 Final Tromsø Storm Ungdom 15 - 35 Djursholm Indians 2      
12051101 lö 12/05 09:45 lö 12/05 Gothia Arena 2 1/16 Final Onsala Pirates 21 - 22 Tureberg Basket Blå      
12053500 lö 12/05 09:45 lö 12/05 Sandeklevshallen 1/16 Final National Pu...blic School 18 - 20 Lundby basket      
12050102 lö 12/05 10:30 lö 12/05 Gothia Arena 1 1/16 Final Åkersberga Basket 38 - 7 Bislet Basket      
12052300 lö 12/05 10:30 lö 12/05 Heidhallen 1/16 Final KFUM Blackebergs IK Röd 13 - 10 Pallacanest...ino Gubitta      
12053501 lö 12/05 10:30 lö 12/05 Sandeklevshallen 1/16 Final Kjelsås Bas...teamrollers 33 - 21 Bosna IF Basketklubb IF      
12051102 lö 12/05 11:15 lö 12/05 Gothia Arena 2 1/16 Final Stjarnan White 17 - 19 Ullern Basket 2 Hvit      
12053502 lö 12/05 11:15 lö 12/05 Sandeklevshallen 1/16 Final Högsbo Basket Lions 21 - 18 Hørsholm 79...etball Hvid      
12053503 lö 12/05 12:00 lö 12/05 Sandeklevshallen 1/16 Final Hammarö Basket p05 25 - 21 Alvik Basket Lakers      
12053504 lö 12/05 12:45 lö 12/05 Sandeklevshallen 1/16 Final IK EOS Vit 33 - 15 TV Emsdetten      
12051104 lö 12/05 12:45 lö 12/05 Gothia Arena 2 1/8 Final Tureberg Basket Blå 18 - 31 Djursholm Indians 2      
12053505 lö 12/05 13:30 lö 12/05 Sandeklevshallen 1/16 Final KFUM Örebro Basket P05 36 - 13 Partille basket      
12051105 lö 12/05 13:30 lö 12/05 Gothia Arena 2 1/8 Final Åkersberga Basket 34 - 24 Tureberg Basket Vit      
12053506 lö 12/05 14:15 lö 12/05 Sandeklevshallen 1/16 Final KFUM Örebro...ket P05-Blå 38 - 16 Skjetten      
12053507 lö 12/05 15:00 lö 12/05 Sandeklevshallen 1/16 Final Högsbo Basket Tigers 38 - 3 KFUM Centra...: Östermalm      
12052307 lö 12/05 15:45 lö 12/05 Heidhallen 1/8 Final Kongsberg Miners 8 - 24 KFUM Blackebergs IK Röd      
12053209 lö 12/05 15:45 lö 12/05 Frölunda Kulturhus 1/8 Final Lundby basket 5 - 29 Ullern Basket 2 Hvit      
12053508 lö 12/05 15:45 lö 12/05 Sandeklevshallen 1/8 Final Skuru Basket Grön 16 - 28 Kjelsås Bas...teamrollers      
12053509 lö 12/05 16:30 lö 12/05 Sandeklevshallen 1/8 Final Högsbo Basket Lions 38 - 29 Hammarö Basket p05      
12053510 lö 12/05 17:15 lö 12/05 Sandeklevshallen 1/8 Final IK EOS Vit 32 - 26 KFUM Örebro Basket P05      
12053511 lö 12/05 18:00 lö 12/05 Sandeklevshallen 1/8 Final KFUM Örebro...ket P05-Blå 40 - 17 Högsbo Basket Tigers      
12052312 lö 12/05 19:30 lö 12/05 Heidhallen 1/4 Final KFUM Blackebergs IK Röd 13 - 14 Ullern Basket 2 Hvit      
12053214 lö 12/05 19:30 lö 12/05 Frölunda Kulturhus 1/4 Final Åkersberga Basket 25 - 16 Djursholm Indians 2      
12053514 lö 12/05 20:15 lö 12/05 Sandeklevshallen 1/4 Final Kjelsås Bas...teamrollers 27 - 32 Högsbo Basket Lions      
12053515 lö 12/05 21:00 lö 12/05 Sandeklevshallen 1/4 Final IK EOS Vit 34 - 20 KFUM Örebro...ket P05-Blå      
13053000 sö 13/05 09:00 sö 13/05 Lundbystrand 5 Semifinal Högsbo Basket Lions 38 - 36 IK EOS Vit      
13053001 sö 13/05 09:45 sö 13/05 Lundbystrand 5 Semifinal Ullern Basket 2 Hvit 9 - 24 Åkersberga Basket      
13053004 sö 13/05 12:00 sö 13/05 Lundbystrand 5 Final Högsbo Basket Lions 29 - 34 Åkersberga Basket      
Scandic 2win Klotterjägarna Liseberg Goteborg&co