Detta är resultaten från Göteborg Basketball Festival 2018. Se de senaste resultaten från Göteborg Basketball Festival 2019 här.

Girls-13



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
12051604 lö 12/05 12:45 lö 12/05 Pjäshallen 1/16 Final Bjärred 305 Guld 31 - 5 Spångabasket 3      
12054005 lö 12/05 12:45 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/16 Final KFUM Blacke...K Villastan 27 - 33 klubb syd-c...enter fl 05      
12054105 lö 12/05 12:45 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/16 Final Lugi Basket...ubb Lugi 05 18 - 19 Bollstanäs Basket      
12051605 lö 12/05 13:30 lö 12/05 Pjäshallen 1/16 Final Onsala Pirates BBK 33 - 7 KFUM Örebro...et F05 BLÅ      
12054006 lö 12/05 13:30 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/16 Final Viby Basket 2 26 - 11 Malbas BBK Svart      
12054106 lö 12/05 13:30 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/16 Final Djursholm Indians 17 - 24 Borås Basket      
12051606 lö 12/05 14:15 lö 12/05 Pjäshallen 1/16 Final KFUM Blacke...IK Kälvesta 22 - 3 Alvik Basket Gul      
12054007 lö 12/05 14:15 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/16 Final Bjärred 305 Lila 15 - 12 Alvik Basket Grön      
12054107 lö 12/05 14:15 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/16 Final Malbas BBK Vit 15 - 16 KFUM Tyresö Basket Gul      
12054108 lö 12/05 15:00 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/16 Final Bankeryds Basket 50 - 11 Västerås basket      
12051610 lö 12/05 17:15 lö 12/05 Pjäshallen 1/8 Final klubb syd-c...enter fl 05 18 - 14 Bollstanäs Basket      
12054011 lö 12/05 17:15 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/8 Final KFUM Örebro...ket F05 VIT 12 - 28 Onsala Pirates BBK      
12054111 lö 12/05 17:15 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/8 Final Åkersberga basket 16 - 21 Bjärred 305 Guld      
12051611 lö 12/05 18:00 lö 12/05 Pjäshallen 1/8 Final Alvik Basket Blå 24 - 25 Viby Basket 2      
12054012 lö 12/05 18:00 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/8 Final BMS Herlev 29 - 10 Borås Basket      
12054112 lö 12/05 18:00 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/8 Final KFUM Blacke...IK Kälvesta 20 - 13 Bjärred 305 Lila      
12054013 lö 12/05 18:45 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/8 Final Viby Basket 1 11 - 27 Bankeryds Basket      
12054113 lö 12/05 18:45 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/8 Final Spångabasket 1 18 - 20 KFUM Tyresö Basket Gul      
12054015 lö 12/05 20:15 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/4 Final Onsala Pirates BBK 19 - 23 Viby Basket 2      
12054115 lö 12/05 20:15 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/4 Final Bjärred 305 Guld 33 - 27 klubb syd-c...enter fl 05      
12054016 lö 12/05 21:00 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/4 Final KFUM Tyresö Basket Gul 21 - 33 Bankeryds Basket      
12054116 lö 12/05 21:00 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/4 Final BMS Herlev 39 - 9 KFUM Blacke...IK Kälvesta      
13051500 sö 13/05 09:00 sö 13/05 Valhalla Sporthall B Semifinal Bjärred 305 Guld 18 - 8 Viby Basket 2      
13052201 sö 13/05 09:45 sö 13/05 Landala Sporthall Semifinal BMS Herlev 32 - 29 Bankeryds Basket      
13051403 sö 13/05 12:30 sö 13/05 Valhalla Sporthall A Final Bjärred 305 Guld 16 - 42 BMS Herlev      
Scandic 2win Klotterjägarna Liseberg Goteborg&co