Detta är resultaten från Göteborg Basketball Festival 2018. Se de senaste resultaten från Göteborg Basketball Festival 2019 här.

Girls-13



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
12054001 lö 12/05 09:45 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/16 Final Fryshuset Basket F05 8 46 - 6 Järfälla Basket Jbbk F05      
12054101 lö 12/05 09:45 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/16 Final Kvarnby Bas...dförening 2 9 - 13 KFUM Blackebergs IK Ekerö      
12051601 lö 12/05 10:30 lö 12/05 Pjäshallen 1/16 Final KFUM Tyresö Basket Röd 18 - 4 KFUM Göteborg      
12054002 lö 12/05 10:30 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/16 Final National Pu...blic School 25 - 14 Spångabasket 2      
12054102 lö 12/05 10:30 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/16 Final Lerum Baske...rums Basket 12 - 18 Kvarnby Bas...dförening 1      
12051602 lö 12/05 11:15 lö 12/05 Pjäshallen 1/16 Final Bislet Basket 11 - 31 Kungsbacka basket      
12054003 lö 12/05 11:15 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/16 Final Fryshuset Basket F05 9 21 - 17 KFUM Liding...ingö Basket      
12054103 lö 12/05 11:15 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/16 Final KFUM Blackebergs IK Ängby 29 - 16 Kjelsås IL Lightning      
12051603 lö 12/05 12:00 lö 12/05 Pjäshallen 1/16 Final Högsbo Basket 10 - 14 Kjelsås IL Hurricane      
12054004 lö 12/05 12:00 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/16 Final Hammarkulle...basketklubb 11 - 25 Fryshuset Basket F05 10      
12054104 lö 12/05 12:00 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/16 Final Skovbakken Bears Grizzly 28 - 11 Alvik Basket Vit      
12051607 lö 12/05 15:00 lö 12/05 Pjäshallen 1/8 Final Skovbakken Bears 21 - 18 Fryshuset Basket F05 8      
12054008 lö 12/05 15:00 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/8 Final KFUM Blackebergs IK Ekerö 18 - 13 KFUM Tyresö Basket Röd      
12051608 lö 12/05 15:45 lö 12/05 Pjäshallen 1/8 Final Kjelsås IL Thunder 17 - 29 Kvarnby Bas...dförening 1      
12054009 lö 12/05 15:45 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/8 Final Kullavik Basket F05 16 - 13 Kungsbacka basket      
12054109 lö 12/05 15:45 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/8 Final KFUM Blacke...s IK Nälsta 18 - 23 National Pu...blic School      
12051609 lö 12/05 16:30 lö 12/05 Pjäshallen 1/8 Final Pakilan Visa 11 - 15 Kjelsås IL Hurricane      
12054010 lö 12/05 16:30 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/8 Final Fryshuset Basket F05 10 15 - 17 Skovbakken Bears Grizzly      
12054110 lö 12/05 16:30 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/8 Final Fryshuset Basket F05 9 14 - 10 KFUM Blackebergs IK Ängby      
12051612 lö 12/05 18:45 lö 12/05 Pjäshallen 1/4 Final Skovbakken Bears 25 - 20 KFUM Blackebergs IK Ekerö      
12051613 lö 12/05 19:30 lö 12/05 Pjäshallen 1/4 Final National Pu...blic School 30 - 22 Kvarnby Bas...dförening 1      
12051614 lö 12/05 20:15 lö 12/05 Pjäshallen 1/4 Final Kullavik Basket F05 23 - 20 Fryshuset Basket F05 9      
12051615 lö 12/05 21:00 lö 12/05 Pjäshallen 1/4 Final Kjelsås IL Hurricane 11 - 17 Skovbakken Bears Grizzly      
13052801 sö 13/05 09:45 sö 13/05 Lundbystrand 3 Semifinal Kullavik Basket F05 31 - 11 Skovbakken Bears Grizzly      
13052702 sö 13/05 10:30 sö 13/05 Lundbystrand 2 Semifinal Skovbakken Bears 22 - 29 National Pu...blic School      
13052605 sö 13/05 12:45 sö 13/05 Lundbystrand 1 Final National Pu...blic School 28 - 27 Kullavik Basket F05      
Scandic 2win Klotterjägarna Liseberg Goteborg&co