Detta är resultaten från Göteborg Basketball Festival 2018. Se de senaste resultaten från Göteborg Basketball Festival 2019 här.

Girls-14



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
12053100 lö 12/05 09:00 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/16 Final HERIOTS BASKETBALL 2 - 56 OBBK F04      
12054000 lö 12/05 09:00 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 1 1/16 Final KFUM Blackebergs IK Ängby 50 - 7 Bøler Basket F04-05      
12054100 lö 12/05 09:00 lö 12/05 Prioritet Serneke Arena 2 1/16 Final klubb syd-c...enter fl 04 26 - 9 Falcon      
12051600 lö 12/05 09:45 lö 12/05 Pjäshallen 1/16 Final Bjärred 305 0 - 20 Tureberg Basket Ladies      
12053101 lö 12/05 09:45 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/16 Final Lindome Basket 18 - 26 Västerås ba...erås Basket      
12053102 lö 12/05 10:30 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/16 Final Viby Basket 17 - 11 KFUM Borås ... Basket F04      
12053103 lö 12/05 11:15 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/16 Final Fryshuset Basket F04 5 21 - 19 Bislet Basket      
12053104 lö 12/05 12:00 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/16 Final Huddinge basket East 19 - 30 Fryshuset Basket F04 3/4      
12053105 lö 12/05 12:45 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/8 Final Ármann 15 - 25 OBBK F04      
12053106 lö 12/05 13:30 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/8 Final Basketball Klubben Amager 19 - 25 Västerås ba...erås Basket      
12053107 lö 12/05 14:15 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/8 Final DJURSHOLM Indians 24 - 15 Viby Basket      
12053108 lö 12/05 15:00 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/8 Final KFUM Blackebergs IK Ekerö 20 - 17 Fryshuset Basket F04 5      
12053109 lö 12/05 15:45 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/8 Final Tureberg Basket F04 Lynx 21 - 26 Fryshuset Basket F04 3/4      
12053110 lö 12/05 16:30 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/8 Final KFUM Göteborg 5 - 37 Tureberg Basket Ladies      
12053111 lö 12/05 17:15 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/8 Final Høybråten Basketballklubb 13 - 12 klubb syd-c...enter fl 04      
12053112 lö 12/05 18:00 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/8 Final Aabyhøj 21 - 25 KFUM Blackebergs IK Ängby      
12053113 lö 12/05 18:45 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/4 Final OBBK F04 24 - 17 Västerås ba...erås Basket      
12053114 lö 12/05 19:30 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/4 Final DJURSHOLM Indians 22 - 17 KFUM Blackebergs IK Ekerö      
12053115 lö 12/05 20:15 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/4 Final Fryshuset Basket F04 3/4 14 - 27 Tureberg Basket Ladies      
12053116 lö 12/05 21:00 lö 12/05 Hammarkullens sporthall 1/4 Final Høybråten Basketballklubb 14 - 35 KFUM Blackebergs IK Ängby      
13052901 sö 13/05 09:45 sö 13/05 Lundbystrand 4 Semifinal OBBK F04 21 - 15 DJURSHOLM Indians      
13053002 sö 13/05 10:30 sö 13/05 Lundbystrand 5 Semifinal Tureberg Basket Ladies 22 - 25 KFUM Blackebergs IK Ängby      
13052705 sö 13/05 12:45 sö 13/05 Lundbystrand 2 Final OBBK F04 17 - 28 KFUM Blackebergs IK Ängby      
Scandic 2win Klotterjägarna Liseberg Goteborg&co