Seneste resultat

Göteborg Basketball Festival 2019 begynder
Slut
30/5
31/5
1/6
2/6

Finals

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
02061102 sø 02/06 10:30 sø 02/06 Gothia Arena 2 EB BU12 Slutspel A Final ALBA 62 - 31 Falcon U12 Yellow 1      
02061101 sø 02/06 09:45 sø 02/06 Gothia Arena 2 EB BU12 Slutspel B Final Bøler basket 2 42 - 40 Högsbo Basket Lions      
02060203 sø 02/06 11:30 sø 02/06 Idrottshögskolan 1 BU13 Slutspel A Final ALBA 25 - 35 KFUM Blackebergs IK 2      
02064107 sø 02/06 14:15 sø 02/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU13 Slutspel B Final Kirkevoll BBK 18 - 24 Ockelbo Basket P06      
02060207 sø 02/06 15:30 sø 02/06 Idrottshögskolan 1 BU14 Slutspel A Final Alvik Basket Vit 43 - 42 Alvik Basket Grön      
02061407 sø 02/06 16:00 sø 02/06 Valhalla Sporthall A BU15 Slutspel A Final Högsbo Basket Lions 50 - 43 Skovbakken Bears      
02061107 sø 02/06 14:45 sø 02/06 Gothia Arena 2 BU15 Slutspel B Final Alvik Basket 26 - 28 Uppsala basket 2      
02060205 sø 02/06 13:30 sø 02/06 Idrottshögskolan 1 BU16 Slutspel A Final KFUM Göteborg 32 - 30 Nässjö Basket      
02064007 sø 02/06 14:15 sø 02/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU16 Slutspel B Final Oppsal Basket Panthers 26 - 49 IK Eos Vit      
02061403 sø 02/06 12:00 sø 02/06 Valhalla Sporthall A BU17 Slutspel A Final Onsala Pirates BBK 50 - 43 KFUM UPPSAL...SKET Basket      
02064106 sø 02/06 13:30 sø 02/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU17 Slutspel B Final BMS Herlev 36 - 44 Skuru Basket      
02061405 sø 02/06 14:00 sø 02/06 Valhalla Sporthall A BU19 Slutspel A Final Trelleborg Pirates 49 - 31 Wetterbygden Stars Stars      
02064006 sø 02/06 13:30 sø 02/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU19 Slutspel B Final Huddinge Basket 38 - 33 Tyresö Basket 1      
02061601 sø 02/06 10:30 sø 02/06 Pjäshallen WCHR Slutspel A Final FIFH Malmö 9 - 13 Nacka HI Vit      
02061600 sø 02/06 09:30 sø 02/06 Pjäshallen WCHR Slutspel B Final Nacka HI Grön 19 - 18 Göteborgs R...basketklubb      
02061103 sø 02/06 11:30 sø 02/06 Gothia Arena 2 EB GU12 Slutspel A Final Alvik Basket Grön 43 - 42 Spånga Basket 1      
02061100 sø 02/06 09:00 sø 02/06 Gothia Arena 2 EB GU12 Slutspel B Final SISU 1 19 - 12 Lobas      
02061406 sø 02/06 15:00 sø 02/06 Valhalla Sporthall A GU13 Slutspel A Final Alvik Basket Vit 15 - 16 Alvik Basket Gul      
02064606 sø 02/06 13:30 sø 02/06 Gothia Arena 3 GU13 Slutspel B Final Bk Amager 31 - 12 Falcon      
02060204 sø 02/06 12:30 sø 02/06 Idrottshögskolan 1 GU14 Slutspel A Final Bankeryds Basket 16 - 37 BMS Herlev      
02064604 sø 02/06 12:00 sø 02/06 Gothia Arena 3 GU14 Slutspel B Final Fryshuset B...t Hägersten 33 - 8 Fryshuset Basket Söder      
02061404 sø 02/06 13:00 sø 02/06 Valhalla Sporthall A GU15 Slutspel A Final Malbas BBK Svart 20 - 23 Onsala Pirates BBK      
02064605 sø 02/06 12:45 sø 02/06 Gothia Arena 3 GU15 Slutspel B Final Skuru Basket 26 - 28 Kjelsås      
02060206 sø 02/06 14:30 sø 02/06 Idrottshögskolan 1 GU16 Slutspel A Final Ockelbo basket 22 - 25 KFUM Blackebergs IK 1      
02061106 sø 02/06 14:00 sø 02/06 Gothia Arena 2 GU16 Slutspel B Final KFUM Uppsala basket 1 17 - 35 KFUM Lidingö Basket 2      
02060202 sø 02/06 10:30 sø 02/06 Idrottshögskolan 1 GU17 Slutspel A Final Team OWL 26 - 22 Lobas      
02061104 sø 02/06 12:30 sø 02/06 Gothia Arena 2 GU17 Slutspel B Final Kjelsås 36 - 23 Örebro Multibasket      
02061402 sø 02/06 11:00 sø 02/06 Valhalla Sporthall A GU19 Slutspel A Final Uppsala basket 43 - 33 Team OWL      
02061105 sø 02/06 13:15 sø 02/06 Gothia Arena 2 GU19 Slutspel B Final Kvarnby Basket 13 - 41 Växjö Ravens BBK      
01061415 lø 01/06 21:00 lø 01/06 Valhalla Sporthall A Men 20+ Slutspel A Final Dans Bananer 61 - 42 NBA 2K      
01064915 lø 01/06 21:00 lø 01/06 Lundenhallen Men 20+ Slutspel B Final Schprenki B.C. 44 - 38 Big Balls      
01061414 lø 01/06 20:00 lø 01/06 Valhalla Sporthall A W 20+ Slutspel A Final Högsbo Basket Lions 31 - 43 Shake and bakers      
01061516 lø 01/06 21:00 lø 01/06 Valhalla Sporthall B W 20+ Slutspel B Final Skuru basket Green ladies 36 - 33 BG Zehlendorf      
01061413 lø 01/06 19:00 lø 01/06 Valhalla Sporthall A W 40+ Slutspel A Final Uppsala Basket 38 - 22 Nässjö Basket Queens      
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
02061306 sø 02/06 13:30 sø 02/06 Valhalla Sporthall C BU15 Slutspel A Semifinal Skovbakken Bears 46 - 23 Lobas      
02061506 sø 02/06 13:30 sø 02/06 Valhalla Sporthall B BU15 Slutspel A Semifinal Högsbo Basket Lions 52 - 24 Asker Aliens      
02061305 sø 02/06 12:45 sø 02/06 Valhalla Sporthall C BU14 Slutspel A Semifinal Alvik Basket Grön 34 - 32 Virum Vipers      
02061505 sø 02/06 12:45 sø 02/06 Valhalla Sporthall B BU14 Slutspel A Semifinal Alvik Basket Vit 39 - 26 KFUM Lidingö Basket      
02062305 sø 02/06 12:45 sø 02/06 Heidhallen BU14 Slutspel B Semifinal Hammarby Basket White 32 - 35 Skuru Basket Grön      
02063405 sø 02/06 12:45 sø 02/06 Flatåsskolan BU14 Slutspel B Semifinal KFUM Katrineholms IF 23 - 29 Kungsholmen Basket      
02064005 sø 02/06 12:45 sø 02/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU13 Slutspel B Semifinal Ammerud Basket 30 - 40 Kirkevoll BBK      
02064105 sø 02/06 12:45 sø 02/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU13 Slutspel B Semifinal TNT Towers 18 - 38 Ockelbo Basket P06      
02061304 sø 02/06 12:00 sø 02/06 Valhalla Sporthall C GU13 Slutspel A Semifinal Alvik Basket Gul 36 - 14 Spånga Basket 2      
02061504 sø 02/06 12:00 sø 02/06 Valhalla Sporthall B GU13 Slutspel A Semifinal Alvik Basket Grön 12 - 25 Alvik Basket Vit      
02062304 sø 02/06 12:00 sø 02/06 Heidhallen BU15 Slutspel B Semifinal KFUM Göteborg 14 - 31 Uppsala basket 2      
02063404 sø 02/06 12:00 sø 02/06 Flatåsskolan BU15 Slutspel B Semifinal Ullern Basket 16 - 36 Alvik Basket      
02064004 sø 02/06 12:00 sø 02/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU16 Slutspel B Semifinal Halden basketballklubb 18 - 32 Oppsal Basket Panthers      
02064104 sø 02/06 12:00 sø 02/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU16 Slutspel B Semifinal IK Eos Vit 28 - 21 Spånga Basket      
02060103 sø 02/06 11:15 sø 02/06 Gothia Arena 1 GU15 Slutspel B Semifinal Tureberg Basket Lynx 21 - 27 Skuru Basket      
02061303 sø 02/06 11:15 sø 02/06 Valhalla Sporthall C GU16 Slutspel A Semifinal Lobas 30 - 33 KFUM Blackebergs IK 1      
02061503 sø 02/06 11:15 sø 02/06 Valhalla Sporthall B GU16 Slutspel A Semifinal Ockelbo basket 32 - 25 Viby Basket      
02062303 sø 02/06 11:15 sø 02/06 Heidhallen GU16 Slutspel B Semifinal Spånga Basket 16 - 34 KFUM Lidingö Basket 2      
02063203 sø 02/06 11:15 sø 02/06 Frölunda Kulturhus GU13 Slutspel B Semifinal Falcon 17 - 15 Spånga Basket 1      
02063403 sø 02/06 11:15 sø 02/06 Flatåsskolan GU16 Slutspel B Semifinal KFUM Uppsala basket 2 15 - 34 KFUM Uppsala basket 1      
02064003 sø 02/06 11:15 sø 02/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU17 Slutspel B Semifinal Hammarby Basket Green 35 - 40 BMS Herlev      
02064103 sø 02/06 11:15 sø 02/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU17 Slutspel B Semifinal KFUM Lidingö Basket 31 - 32 Skuru Basket      
02064603 sø 02/06 11:15 sø 02/06 Gothia Arena 3 GU15 Slutspel B Semifinal IK Eos 20 - 26 Kjelsås      
02060102 sø 02/06 10:30 sø 02/06 Gothia Arena 1 GU14 Slutspel B Semifinal Fryshuset B...t Hägersten 36 - 22 Hammarkulle...KBK Jaguars      
02061302 sø 02/06 10:30 sø 02/06 Valhalla Sporthall C BU19 Slutspel A Semifinal Nässjö Basket 30 - 42 Wetterbygden Stars Stars      
02061502 sø 02/06 10:30 sø 02/06 Valhalla Sporthall B BU19 Slutspel A Semifinal Högsbo Basket 38 - 40 Trelleborg Pirates      
02062302 sø 02/06 10:30 sø 02/06 Heidhallen BU14 Slutspel B 1/4 Final Hop BBK Blå 23 - 34 Skuru Basket Grön      
02063202 sø 02/06 10:30 sø 02/06 Frölunda Kulturhus GU13 Slutspel B Semifinal Bk Amager 25 - 14 Kungsholmen...Konradsberg      
02063402 sø 02/06 10:30 sø 02/06 Flatåsskolan BU14 Slutspel B 1/4 Final Hammarby Basket White 44 - 31 Birkerød Basketball      
02064002 sø 02/06 10:30 sø 02/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU19 Slutspel B Semifinal TV Emsdetten 29 - 45 Huddinge Basket      
02064102 sø 02/06 10:30 sø 02/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU19 Slutspel B Semifinal Spånga Basket 37 - 40 Tyresö Basket 1      
02064602 sø 02/06 10:30 sø 02/06 Gothia Arena 3 GU14 Slutspel B Semifinal Nässjö Basket 14 - 23 Fryshuset Basket Söder      
02060101 sø 02/06 09:45 sø 02/06 Gothia Arena 1 BU15 Slutspel B 1/4 Final KFUM Göteborg 24 - 16 Djursholm Indians BK      
02060201 sø 02/06 09:45 sø 02/06 Idrottshögskolan 1 GU14 Slutspel A Semifinal Alvik Basket Vit 1 18 - 23 BMS Herlev      
02061301 sø 02/06 09:45 sø 02/06 Valhalla Sporthall C GU15 Slutspel A Semifinal Onsala Pirates BBK 42 - 19 KFUM Haga Haninge      
02061401 sø 02/06 09:45 sø 02/06 Valhalla Sporthall A BU16 Slutspel A Semifinal Nässjö Basket 36 - 35 Högsbo Basket      
02061501 sø 02/06 09:45 sø 02/06 Valhalla Sporthall B GU15 Slutspel A Semifinal KFUM Blackebergs IK East 12 - 28 Malbas BBK Svart      
Scandic 2win Klotterjägarna Liseberg Goteborg&co